Ochrona środowiska

Landmann Holding jest jednym z wiodących przedsiębiorstw niemieckich pod względem wspierania zrównoważonej gospodarki leśnej

Kilka lat temu LANDMANN podjął innowacyjną decyzję na rzecz zaanagażowania się w sektorze produkcji mebli drewnianych.

Jednocześnie na rynku europejskim, a zwłaszcza niemieckim uformował się nowy krytyczny ruch przeciwników tradycyjnego stosowania drewna tekowego i innych gatunków twardego drewna tropikalnego do produkcji drewnianych mebli ogrodowych.

Od samego początku LANDMANN zobowiązał się do przestrzegania norm FSC, które gwarantują zrównoważone i odpowiedzialne gospodarowanie zasobami drewna na Ziemi z myślą o przyszłych pokoleniach.

Spółka handlowa LANDMANN i GARVIDA GmbH - dwa przedsiębiorstwa holdingu LANDMANN - zajmują dwa czołowe miejsca w rankingu WWF niemieckiej branży produkcji drewnianej i organizacji wolnego czasu.


Dowiedz się więcej o  WWF

Charakterystyka organizacji


FSC to międzynarodowa organizacja pozarządowa typu non-profit. Niezależni certyfikatorzy kontrolują corocznie każdą firmę na podstawie norm FSC.

Dzisiaj Landmann posiada niezależnego eksperta FSC, który zajmuje się wszystkimi aspektami działalności grupy holdingowej w zakresie zrównoważonej gospodarki leśnej. Poziom standardów jest tak wysoki, że WWF zaoferował firmie Landmann współpracę - jako pierwsze przedsiębiorstwo w branży Landmann jest od 2002 r. członkiem WWF Wood Group.

Ta konsekwentna polityka sprawiła, że grupa Landmann stała się jednym z przedsiębiorstw o największym zaufaniu w branży. Wielu renomowanych partnerów handlowych darzy zaufaniem kompetencję naszych pracowników i zewnętrznych konsultantów grupy.

 
Dowiedz się więcej o FSC